analog photography & BW darkroom workshop

Filmin Büyüsünü Keşfedin

Siyah Beyaz Analog Fotoğraf ve Baskı Atölyesi

Atölye Programı

Cuma / 19.30-21.30

Analog makinelerin çalışma prensipleri, diyafram-enstantane-ISO ilişkisi ve çekim teknikleri, analog makinelerde kullanılan filmler, siyah beyaz karanlık oda, film ve kart banyoları hakkında teorik ders yapılacaktır.

Cumartesi / 10.00-16.00

Sabah 10.00’da Yalıkavak İskele Kafe’de buluşulacak, atölye süresince kullanacağınız analog makineleri ve filmleri teslim alacak ve çekim çalışması (2 saat) yapmak üzere Sandıma Köyüne gideceğiz. Sonrasında atölyeye dönerek ve çektiğimiz filmlerin banyolarını yapacak ve ertesi gün yapacağımız kart baskıları için son hazırlıklarımızı yaparak teorik bilgilerimizi pekiştireceğiz.

Pazar / 11.00-17.00

Tüm gün karanlık odada vakit geçireceğiz ve her katılımcı profesyonel karanlık oda ekipmanları kullanarak kendi Siyah Beyaz fotoğraf baskısını yapma şansına sahip olacak. Kart banyosu kimyasallarını hazırlayacak, banyo edilen filmlerin kontak baskılarını yapacak, birlikte örnek bir fotoğraf basacağız. Sonrasında öğrendiğiniz tüm bilgilerin ışığında, tek başınıza kendi seçtiğiniz bir fotoğrafın baskısını yapacaksınız.

 

Eğitim Ücreti ve Kayıt

* Eğitim ücreti için 0 533 480 05 25 numaralı telefonda bilgi için ulaşabilirsiniz.
** Bu atölye 2 kişiyle sınırlıdır.

***Atölye tarih, saat ve mekanları katılımcılarım isteklerine göre yeniden düzenlenebilir.
*** Ücrete teorik eğitimler, atölye süresince kullanmak üzere bir analog makine, 1 adet siyah beyaz film, uygulama çalışmalarında danışmanlık, film yıkama, karanlık oda malzemeleri ve karanlık oda baskı danışmanlığı dahildir.